مرگ 500 نفر از مبتلایان به کرونا در انگلیس طی 24 ساعت گذشته

به گزارش وبلاگ شلمن، وزارت بهداشت انگلیس از مرگ حدود 500 نفر دیگر از افراد مبتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در این کشور طی 24 ساعت گذشته اطلاع داد.

مرگ 500 نفر از مبتلایان به کرونا در انگلیس طی 24 ساعت گذشته

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ شلمن به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، وزارت بهداشت انگلیس روز چهارشنبه گفت طی 24 ساعت گذشته 494 نفر دیگر از افراد مبتلا به بیماری کووید-19 در این کشور جان باخته اند.

با احتساب آمارهای جدید، شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس اکنون به بیش از 33 هزار نفر رسیده است تا این کشور همچنان صندلی دوم دنیا از لحاظ میزان مرگ ومیر بر اثر ابتلا به کرونا را حفظ کند.

گفتنی است که آماری که وزارت بهداشت انگلیس به عنوان آمار رسمی مرگ ومیر بر اثر کرونا در این کشور منتشر می نماید، در واقع آمار مبتلایان فوت شده در بیمارستان ها است و به همین دلیل آمار واقعی مرگ ومیر بر اثر کرونا در انگلیس بسیار بیشتر از رقم اعلام شده از سوی وزارت بهداشت این کشور برآورد می گردد.

چندی پیش نشریه انگلیسی فایننشال تایمز با استناد به آمارهای دفتر ملی آمار انگلیس (ONS) فاش کرد که با احتساب بیمارانی که خارج از بیمارستان های این کشور بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند، شمار قربانیان ویروس کرونا در انگلیس به بیش از 41 هزار نفر می رسد؛ این رقم بیش از 2 برابر آمار رسمی اعلام شده از سوی مقامات بخش بهداشت و درمان انگلیس تا روز انتشار گزارش فایننشال تایمز (چهارشنبه 22 آوریل) بود.

روز سه شنبه نیز خبرگزاری رویترز در گزارشی تعداد قربانیان کرونا در آسایشگاه های سالمندان و معلولین در انگلیس طی دوره 8 هفته ای منتهی به اول می (12 اردیبهشت) را دست کم 20 هزار نفر برآورد کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مرگ 500 نفر از مبتلایان به کرونا در انگلیس طی 24 ساعت گذشته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 500 نفر از مبتلایان به کرونا در انگلیس طی 24 ساعت گذشته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید