نتایج اولیه آزمایش داروی رمدیسیویر در بیماران مبتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ شلمن، براساس یک مطالعه جدید، اولین نتایج درمورد داروی ضد ویروس رمدیسیویر دلگرم کننده بود، اما هنوز برای نتیجه گیری نهایی از داده ها زود است.

نتایج اولیه آزمایش داروی رمدیسیویر در بیماران مبتلا به کرونا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ شلمن به نقل از شینهوا، براساس مطالعه جدیدی که در ژورنال New England Journal of Medicine منتشر شده، اولین نتایج درمورد داروی ضد ویروسی Remdesivir دلگرم کننده بود، اما هنوز برای نتیجه گیری نهایی از داده ها زود است.

نتایج اولیه تست داروی رمدیسیویر روی بیماران بدحال مبتلا به ویروس کرونا رضایت بخش بوده است.

طبق مطالعه منتشر شده در روز آدینه، در کل 53 بیمار بستری شده با عوارض شدید COVID-19 با استفاده از داروی ضد ویروس مورد آزمایش قرار گرفتند.

تمام این بیماران به مدت 10 روز دوزی از رمدیسیویر دریافت کردند. پس از 18 روز، 68 درصد بیماران بهبود یافتند و 17 تن از 30 بیماری که به دستگاه ونتیلاتور متصل بودند نیز از آن جدا شدند. تقریباً نیمی از بیماران شرکت کننده در این تحقیق از بیمارستان مرخص شدند و 13 درصد آنها فوت کردند. در این میان نرخ مرگ و میر میان بیمارانی که به دستگاه ونتیلاتور متصل بودند نیز بالا بود. به طوری که 18 درصد آنان فوت کردند.

شرکت گیلید ساینس رمدیسیویر را فراوری نموده و افرادی که برای نتیجه این دارو مورد آزمایش قرار گرفته اند از مناطق مختلفی مانند آمریکا، اروپا و کانادا بوده اند.

جانات گرین مدیر اپیدمولوژی بیمارستانی در مرکز پزشکی سدار سینای در لس آنجلس درباره پژوهش های اخیر می گوید: در حال حاضر هیچ درمان اثبات شده ای برای COVID-19 وجود ندارد و ما نمی توانیم نتیجه قطعی از این داده ها بگیریم.

وی گفت: ما منتظر نتایج آزمایشات بالینی کنترل شده هستیم تا به طور بالقوه بتواند این یافته ها را تأیید کند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "نتایج اولیه آزمایش داروی رمدیسیویر در بیماران مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج اولیه آزمایش داروی رمدیسیویر در بیماران مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید