سلامتی و پزشکی

جلیلی: توجه به دارو های باتکنولوژی موجب خودکفایی، ارزآوری و اشتغال می گردد ، جوان متخصص به جای مهاجرت و کارمندی می تواند کارآفرین باشد

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی طی یک سفر یک روزه از چندین شرکت دارویی که از جمله تولیدکنندگان دارو های بایوتکنولوژی در داخل کشور هستند، بازدید بعمل آورد.

1 آبان 1399

خواص ضدویروسی ماسک گرافنی تایید شد

یکی از شرکت های تولیدکننده ماسک حاوی گرافن اعلام نمود که خواص ضدویروسی این ماسک ها توسط دانشگاه کاتولیک رم تایید شد.

27 مهر 1399

آمار کرونا در ایران امروز 11 شهریور 99؛ 101 نفر فوت کردند، شناسایی 1682 بیمار جدید

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 1682 بیمار مبتلا به کروناویروس در کشور طی شبانه روز گذشته خبر داد.

25 مهر 1399

گفتگوی پامپئو و وزیر خارجه سوئیس

وزیر امور خارجه آمریکا گفت در مصاحبه با همتای سوئیسی خود از کوشش های دولت سوئیس در راستای حفاظت از منافع آمریکا در ایران تشکر نموده است.

25 مهر 1399

خبرنگاران استاندار: شیوع ویروس کرونا در استان تهران رو به کاهش است

تهران- خبرنگاران- استاندار تهران با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا در این استان رو به کاهش است خاطرنشان کرد: فرایند بستری و مرگ و میر بیماران در استان تهران نیز با یک شیب ملایم در حال کاهش است.

18 مهر 1399

محققان ایرانی ماسک هوشمندی برای رصد سلامتی تولید کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، زهره همایون فر، سها رستمی نیا و علی کیاگردی از محققان دانشگاه ماساچوست آمریکا ماسکی به نام چشمه تولید کرده اند که برای کنترل و ثبت اطلاعات حرکات چشم نیازی به کاشت الکترود به سر و صورت ندارد و انعطاف بالا استفاده...

16 مهر 1399

نمکی: زانو می زنم و دست پزشکان را می بوسم، مردم در محرم با پزشکان همکاری کنند

وزیر بهداشت با اشاره به خستگی جامعه پزشکی در پی مقابله با شیوع کووید 19 تاکید کرد: بزرگترین پاداش پزشکان و کادر درمانی رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم است.

16 مهر 1399

اهدای کمک های نقدی جامعه اسلامی علوم پزشکی شیراز به بچه ها سرطانی

دبیر جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این تشکل به مناسبت عید غدیر کمک های نقدی خود را به بچه ها سرطانی اهدا کرد.

11 مهر 1399

صلیب سرخ: برای پاسخگویی به احتیاجها پس از انفجار بیروت تا انتها سال 40 میلیون یورو احتیاج است

بنا به آنالیز های کمیته بین­ المللی صلیب سرخ، صلیب سرخ برای تأمین اعتبارات امدادی مورد احتیاج برای انفجار بیروت تا خاتمه امسال میلادی به 40 میلیون یورو احتیاج خواهد داشت.

10 مهر 1399

خبرنگاران منطقه امنیتی سبز بغداد در حلقه اعتراضات

بغداد - خبرنگاران - نخستین روز کاری بعد از تعطیلات 10 روزه عید قربان در عراق، امروز یکشنبه با تجمع های اعتراضی مختلف در اطراف منطقه امنیتی سبز در مرکز بغداد پایتخت عراق همراه شد.

7 مهر 1399

سندرز: ترامپ شاید نداند هنگام گلف بازی میلیون ها آمریکایی در حال حرکت به سوی گرسنگی هستند

سناتور ایالت ورمونت آمریکا با انتقاد از بی اهمیتی رئیس جمهور این کشور به اوضاع مالی آمریکا گفت شاید ترامپ نداند هنگامی که در حال بازی گلف با دوستان میلیاردر خود است میلیون ها بیکار آمریکایی در حال حرکت به سوی گرسنگی هستند. ...

6 مهر 1399

ابلاغ دستورالعمل صدور مجوز گردشگری کشاورزی

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، ابلاغ دستورالعمل صدور مجوز گردشگری کشاورزی صورت پذیرفت.

6 مهر 1399

ورزشکار خوزستانی قله دماوند را فتح کرد

خبرنگاران/خوزستان ورزشکار خوزستانی به افتخار شهدای آتش نشان به قله دماوند صعود کرد.

2 مهر 1399

نماینده کنگره: ترامپ می خواهد حتی با تقلب پیروز شود

وال دِمینگز (Val Demings) نماینده دموکرات آمریکا گفت دونالد ترامپ می خواهد با تقلب در انتخابات پیش رو پیروز شود و از دخالت خارجی در این فرایند استقبال می کند.

1 مهر 1399

بهبود شاخص ملی محیط کسب و کار در دوره کرونا

نتایج پایش ملی محیط کسب وکار ایران در بهار 1399 از رسیدن عدد این شاخص به 6.01 (نمره 10 بدترین ارزیابی است) حکایت دارد که مساعدتر از شرایط این شاخص در ارزیابی فصل گذشته (زمستان 98 با میانگین 6.05 است.)

29 شهریور 1399

خبرنگاران استاندار : 75 درصد مازندرانی ها ماسک می زنند

ساری - خبرنگاران - استاندار مازندران به عنوان رییس ستاد مقابله با کرونای استان گفت : بر اساس آنالیز های انجام شده ، حدود 75 درصد از مردم استان به دنبال شیوع موج جدید ویروس کرونا از پوشش ماسک برای حفاظت از خود در معابر عمومی ، مراکز خرید و محل کسب و کار استفاده...

26 شهریور 1399

روزی که اشرف پهلوی بستنی فروشی اکبر مشتی را تعطیل کرد!

سال ها قبل، وقتی اکبر جعفری برای یافتن کسب وکار آبرومندانه پا به تهران گذاشت، کسی تصورش را هم نمی کرد که مرد جوان ملایری بعد ها یکی از مشهورترین ساکنان پایتخت شود. او بعد از فرازونشیب های بسیار، نخستین بستنی ساز ایران لقب گرفت و این خوراکی خوشمزه فرنگی...

25 شهریور 1399

تهرانی ها مراقب مصرف برق باشند

در پی افزایش دما، شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ با صدور اطلاعیه ای از عموم شهروندان خواست الگوی مصرف برق را رعایت کنند.

22 شهریور 1399

خروج پنج بیمارستان خوزستان از چرخه خدمات به بیماران کرونا

شیب نزولی کرونا در خوزستان پنج بیمارستان این استان را از چرخه ارائه خدمات به بیماران مبتلا به کووید-19 خارج کرد.

21 شهریور 1399

کرونا عفونی تر شده اما کشنده تر، نه!

جهش ویروس کرونا به فرم جدید، به خوبی نشان می دهد که این ویروس یک دشمن نیرومند است، اما خوشبختانه داده های بالینی تیم تحقیقاتی دکتر کوربر و همکارانش حاکی است که با وجود عفونی تر شدن ویروس، شدت بیماری یا کشندگی آن در فرم جدید، بیشتر از فرم اولیه نشده است....

20 شهریور 1399
تعداد: (106)