اخبار سیاسی

سندرم تسویه در بورس چه اثراتی بر بازار سرمایه دارد؟

یک هفته کاری تا سرانجام شهریور زمان باقی است و شرکت های کارگزاری بر حسب سنت در این روز ها مشتریان خود را فرا می خوانند. مشتریانی که از اعتبارات کارگزاری ها استفاده نموده اند و اکنون با نزدیک شدن به سرانجام شهریور باید اقدام به تسویه نمایند.

5 آبان 1399

خبرنگاران نتایج نهایی دور دوم انتخابات مجلس یازدهم اعلام شد

تهران-خبرنگاران- با اعلام نتایج انتخابات در دو حوزه انتخابیه سمیرم و کرمانشاه، پرونده انتخابات مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی بسته شد.

4 آبان 1399

پشت پرده گرانی خودرو چه کسانی هستند؟

خبرنگاران : افزایش قابل توجه قیمت خودروها موضوعی است که حرف و حدیثهای زیادی را به دنبال داشته است. در همین رابطه رییس شورای رقابت به عنوان نهاد تصمیم گیر در بخش قیمت گذاری کارخانه ای محصولات خودروسازان و معاون صنایع...

1 آبان 1399

جلیلی: توجه به دارو های باتکنولوژی موجب خودکفایی، ارزآوری و اشتغال می گردد ، جوان متخصص به جای مهاجرت و کارمندی می تواند کارآفرین باشد

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی طی یک سفر یک روزه از چندین شرکت دارویی که از جمله تولیدکنندگان دارو های بایوتکنولوژی در داخل کشور هستند، بازدید بعمل آورد.

1 آبان 1399

خبرنگاران لاوروف با اسد در دمشق ملاقات کرد

تهران-خبرنگاران- سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه که به دمشق سفر نموده است امروز دوشنبه با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه ملاقات و گفت وگو کرد.

30 مهر 1399

خبرنگاران سیدحسن نصرالله: رویارویی با دشمنان را ادامه می دهیم

تهران- خبرنگاران- دبیر کل حزب الله لبنان گفت: دشمنان به لحاظ نظامی، سیاسی و امنیتی در برابر ما شکست خورده اند و همچنان به رویارویی با آنها ادامه خواهیم داد.

29 مهر 1399

گفتگوی پامپئو و وزیر خارجه سوئیس

وزیر امور خارجه آمریکا گفت در مصاحبه با همتای سوئیسی خود از کوشش های دولت سوئیس در راستای حفاظت از منافع آمریکا در ایران تشکر نموده است.

25 مهر 1399

مستندساز آمریکایی: ترامپ در راستا تکرار پیروزی سال 2016 است

مایکل مور، مستندساز مشهور آمریکا هشدار داده است که طرفداری از ترامپ در بعضی ایالت های معین کننده نتیجه انتخابات رئیس جمهوری چنان شتابی یافته است که ممکن است او پیروزیش در انتخابات قبلی را دوباره تکرار کند.

22 مهر 1399

نمکی: زانو می زنم و دست پزشکان را می بوسم، مردم در محرم با پزشکان همکاری کنند

وزیر بهداشت با اشاره به خستگی جامعه پزشکی در پی مقابله با شیوع کووید 19 تاکید کرد: بزرگترین پاداش پزشکان و کادر درمانی رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم است.

16 مهر 1399

روحانی: اجازه ندادیم دشمن به اقتصاد آسیب بزند، نوسانات بورس طبیعی است

رئیس جمهور گفت: دولت اجازه نداد که بدخواهان ایران به اهداف خود در آسیب زدن به اقتصاد کشور دست یابند.

14 مهر 1399

عراق سفیر ترکیه را احضار می نماید

دولت عراق در اعتراض به حمله پهپادی ترکیه به منطقه سیدکان واقع در شمال عراق که منجر به کشته شدن سه تن از نیروهای ارتش عراق شد، سفیر ترکیه را احضار و سفر وزیر دفاع این کشور به بغداد را لغو کرد.

14 مهر 1399

لبنان پس از انفجار بندر بیروت

احمد زیدآبادی در تحلیل انفجار روز گذشته بندر بیروت نوشت: صدای انفجار مهیبی که بندر بیروت را منهدم کرد بعضاً تا شعاع 250 کیلومتری محل حادثه از جمله در قبرس نیز شنیده شد. شورای عالی دفاع لبنان دلیل شدت انفجار را سرایت آتش به 2750 تن نیترات آمونیوم دانسته که...

6 مهر 1399

کشته و مجروح شدن 2 نظامی فرانسوی در چاد به دلیل انفجار

دو پرسنل از نیروی ضد تروریسم ارتش فرانسه حین ماموریت در چاد به دلیل انفجار کشته و مجروح شدند.

3 مهر 1399

باید ها و نباید ها برای جهش فراوری در شستا

عوامل متعددی می تواند به جهش فراوری در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) یاری کند که مهمترین آن شفافیت است.

31 شهریور 1399

پیغام تبریک دکتر مونسان به مناسبت عید قربان

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با صدور پیامی فرارسیدن عید قربان را تبریک گفت.

31 شهریور 1399

بهبود شاخص ملی محیط کسب و کار در دوره کرونا

نتایج پایش ملی محیط کسب وکار ایران در بهار 1399 از رسیدن عدد این شاخص به 6.01 (نمره 10 بدترین ارزیابی است) حکایت دارد که مساعدتر از شرایط این شاخص در ارزیابی فصل گذشته (زمستان 98 با میانگین 6.05 است.)

29 شهریور 1399

سیاست مقابله با اقدامات ضد انحصار پلتفرمهای فضای مجازی ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، سید ابوالحسن فیروزآبادی با اشاره به دستاوردها و نکات مثبت توسعه اقتصاد سکویی (پلتفرمی) در دنیا و به تبع آن در کشور گفت: به واسطه ویژگی های منحصر به فردی چون بهره گیری از صرفه اقتصادی ناشی از توسعه مقیاس...

29 شهریور 1399

روزی که اشرف پهلوی بستنی فروشی اکبر مشتی را تعطیل کرد!

سال ها قبل، وقتی اکبر جعفری برای یافتن کسب وکار آبرومندانه پا به تهران گذاشت، کسی تصورش را هم نمی کرد که مرد جوان ملایری بعد ها یکی از مشهورترین ساکنان پایتخت شود. او بعد از فرازونشیب های بسیار، نخستین بستنی ساز ایران لقب گرفت و این خوراکی خوشمزه فرنگی...

25 شهریور 1399

حذف نشانه های غرض ورزی در فیسبوک و اینستاگرام

فیسبوک به خاطر ناکامی در مقابله با صفحات و پست های گروه های نژادپرست مورد انتقاد قرار داشته است. همچنین انتقاد هایی از ساکت کردن صدای سیاهان در اینستاگرام وجود داشته است.

25 شهریور 1399

العامری : ترکیه می خواهد در شمال عراق کمربند امنیتی ایجاد کند

رئیس ائتلاف فتح از دولت بغداد خواست دربرابر تجاوز نظامی ترکیه به عراق سکوت نکند و از تمام راهکارهای دیپلماتیک مناسب برای خاتمه دادن به این تجاوز استفاده کند.

24 شهریور 1399
تعداد: (79)